zmieniaj nawyki

Witajcie moi kochani dziś zaczynam się już pakować do mojego długo wyczekiwanego urlopu!

Mam do pokonania z moja rodzinką w sumie 7087 km… ale dokąd powiem Wam dopiero jak dotrzemy na miejsce 🙂 Oczywiście będziemy robić przystanki Gluchołazy-Katowice… i do celu.

Dziś chciałabym Wam powiedzieć dlaczego warto zacząć zmieniać nawyki np. na urlopie… Obojętnie co to jest czy chęć spędzania więcej czasu z rodzina, aktywność fizyczna, nawyki żywieniowe, czytanie książek… Wiecie dlaczego?

Powiem Wam!!!!

Dlatego, że na urlopie odpoczywamy ładujemy nasze „baterie” poprzez sen, regularne odżywianie, wyciszenie się …i kiedy już mamy sen 10/10 dieta 10/10 …to wtedy jesteśmy gotowi na zmiany. Mamy ta energię chce się na po prostu działać!

Kiedy jesteśmy zaganiani robiąc codzienne obowiązki, brak snu, nieregularne posiłki do tego stres i parę kropli alkoholu to sorry ale nie zmienimy nic bo po prostu jesteśmy zmęczeni, nerwowi nic nam się nie chce i nasze ego nam szepta do ucha achh po co? Nie rób tego i tak z tego nic nie będzie…

No i spoczywamy na niczym.

Zastanówmy się ile z nas nie odpoczywa na urlopie…

Nie myśli o tym. Żeby coś zmienić ponieważ przyjeżdżając na urlop nasza energia jest już na „low” do tego najczęściej podróż nas wykańcza i zaczynamy urlop od kilku kropli mocnego trunku zaliczamy klub lub po prostu biesiadujemy ze znajomymi i tak w kółko sen 0,1/10 dieta nie lepiej… I ile razy słyszymy jak urlopowicze mówią „Jadę do domu odpocząć!” no proszę… Jak odpocząć jeśli w domu czeka nas to samo… I w taki właśnie sposób nie jesteśmy w stanie nic zmienić.

Nawyki to czynności, które wykonujemy bez większego udziału świadomości. Badania pokazują, że są one często ważnym składnikiem sukcesu. Jeśli masz dobre nawyki wyrobione, konsekwentnie idziesz na przód.

A jakie nawyki są potrzebne do tego, by osiągać sukces?

Najważniejszy jest optymizm, który spowoduje, że w razie potyczek łatwiej się podniesiesz po porażkach. One niestety są i będą się pojawiać. Kolejnym nawykiem, który przybliży cię do sukcesu jest oszczędność. Jeśli chcesz osiągnąć coś, musisz nauczyć się i wypracować nawyk bycia oszczędnym. Jest to swoista nauka powstrzymywania swoich zachcianek. A to te często sprowadzają nas na złą drogę. Podobnie w np. odchudzaniu. Każda zachcianka odwleka Cię od sukcesu zrzucenia zbędnych kilogramów. Dlatego tak ważną jest też konsekwencja. Dążenie do założonego celu. Oczywiście nie oznacza to, ze musisz i nie możesz zrobić wyjątku. Chodzi o to, by wyjątek, lekkie odpuszczenie sobie czasem, stało się normą. Jesteśmy tylko ludźmi, którzy także mają swoje żądze, słabsze dni.

Kolejne nawyki to budowanie relacji z ludźmi, którzy mogą być Twoją drabiną do sukcesów. Słuchanie ich, pomaganie czy po prostu bycie.

Pomyślcie o tym.