Wyznaczanie celów

Najcenniejszą  rzeczą jaką możemy zrobić dla samych siebie jest wykształcenie nawyku stawiania sobie celów. Kluczowe do wytworzenia w sobie takiego nawyku jest nauczenie się świadomego wyznaczania jednego, jasno sprecyzowanego celu.

Jeśli wyznaczysz sobie cel i go osiągniesz to twoja postawa zmieni się z pozytywnego myślenia na pozytywną wiedzę. Musimy w swoim mydleniu wytworzyć taki punkt w którym bez wątpliwości będziemy wiedzieć, że możemy osiągnąć każdy cel, który sobie wyznaczymy.

Dzięki temu staniemy się Panami swojego losu

Nic nie jest wstanie dać Ci ogromnej satysfakcji oraz dumy z samej siebie jak tylko pokonanie problemów, przeciwności losu i dojście do postanowionego celu. Jeżeli będziemy w pełni korzystać z potęgi naszego umysłu to z czasem stawianie sobie nowych celów stanie się naszym pozytywnym „uzależnieniem”.

Twoje otoczenie nie będzie Cię poznawać… Zaczniesz wytwarzać pozytywna energię, dzięki której coraz więcej ludzi będzie chciało spędzać z Tobą czas… Snuć plany czy po prostu prostu siedzieć w milczeniu.

Ale najtrudniejsza przeszkoda psychiczna z która będziesz musiała się borykać to ciągle „czuwanie” nad tym aby twoje EGO nie zaczęło znowu brać kontroli nad twoimi myślami i emocjami… abyś znowu nie wpadła w strefę komfortu, bo chyba sama najlepiej wiesz jak ciężko jest z niej wyjść.

Każdy z nas może wyznaczać cele i wiele ludzi to robi np.  wielu z nas stwarza sobie poważne cele noworoczne. To jednak nie wystarczy dlatego, że musimy sobie jasno ustalić drogę do niego. Co będziemy robić? Ile czasu możemy poświecić dziennie na osiągniecie tego celu? Czyli w skrócie zależy od sposobu realizacji  i planowania jego osiągnięcia.

Żeby realizować swoje cele musimy nauczyć się zdolności ich wyznaczania. Potrzebujemy sposobu z którego ciągle możemy korzystać. W moim przypadku są to „mikrokroczki” ponieważ uważam, że lepiej dochodzi się do celu małymi kroczkami ponieważ musimy się przyzwyczaić i oswoić z nowym nawykiem i do tego będzie nam pomocna aplikacja która stworzyliśmy z myślą o ułatwieniu sobie ścieżki do osiągnięcia naszych marzeń. Stawianie sobie ogromnych celów, które będą od nas wymagać od samego początku ogromnego wkładu przez co możemy szybko się zniechęcić. systemie „mikrokroczkow”  ma za zadanie zmobilizować wszystkie siły umysłu w celu spełnienia każdego marzenia…

 

Jesteś na to gotowa?