ego

Kochani 🙂
Gdy miałam 20 lat zaczęłam odkrywać bardzo… Ale to bardzo… Powoli rozwój Duchowy.
Gdy zrozumiałam, że w zależności jakie mamy doświadczenia, kto nas wychowuje i dlaczego ja nie rozumiałam tak bardzo mojego otoczenia,  tego dlaczego się tak zachowuje a nie inaczej to powiem wam że było to bardzo uwalniające doświadczenie dla mnie samej. W pierwszym momencie to była taka mega informacja jak pewnie dla  większość z was ale potem do zastosowania w życiu było już trochę trudniej.

 

Trwało to długo ze względu na to że moje ego sprytnie blokowało mnie. Tak naprawdę to tego, żeby w jakikolwiek sposób  to stosować.

 

Uwolniło mnie to od wszelkich akcji jakie miałam. Dzięki temu szybko sobie przebaczyłam, że do tej pory nie osiągnęłam tego co chciałam.

 

Czyli ego dało mi na dzień dobry taki bufor, że to nie moja wina. W tym aspekcie to było fajne natomiast w teorii zrozumieć było bardzo łatwo w praktyce zastosować troszeczkę trudniej.

 

Chcę wam powiedzieć czym jest Ego

 

Każdy nasz nawyk, każda nasza myśl, każde nasze emocje to są wgrane doświadczenia życiowe. I tak naprawdę mając ograniczone te doświadczenia i wychowawców. Niestety ale mamy ograniczoną osobowość.

 

Większość ludzi nie rozumie tego, że my możemy do swojej głowy „wsadzić” wiedzę najlepszych myślicieli ze świata z rozwoju duchowego biznesu, sportu i zacząć sobie prze programować te nasze ego czyli zbiór tych wszystkich automatyzmów, które mamy w głowie zaprogramowane.

 

Ego:

DOŚWIADCZENIE -> NAWYK -> OSOBOWOŚĆ -> PRZYSZŁOŚĆ

 

Nie dzielimy myśli na pozytywne i negatywne. Ja na początku myślałam, że jak myślę pozytywnie to są te myśli świadome, a jak myślę negatywnie to jest to złe ego które mnie terroryzuje. Tego podziału nie ma. Jak zrozumiemy, że mamy niezbyt mądre ego albo coraz mądrzejsze ego bo mamy coraz więcej tej wiedzy, to zaczniemy mieć coraz większy dystans do tego naszego wewnętrznego „stworka”, a nie jesteśmy pod ciągłym jego panowaniem.

Dlatego zrozumienie tego, że wszystkie wasze myśli są ego czyli waszych rodziców otoczenia w jakim się wychowaliście to dalej UWALNIA NAS to i to bardzo!

To jest piękne, że tak naprawdę od dnia dzisiejszego możemy to swoje ego kształtować czyli podjąć decyzję w konkretnych aspektach i modelować swoje ego na nowo. Dopóki nie uzyskamy typu osobowości na jaki nam zależy lub jakiej potrzebujemy i z jakim swobodnie nam będzie funkcjonować.

Największą zaletą tego jest, że możemy go kształtować jak chcemy.