afirmacje

Każda osoba ma swoje własne wzorce zapisane mentalnie, na które składają się przekonania powtarzające się w jego umyśle.  Większość tych stwierdzeń pochodzi z dzieciństwa, więc być może te same ścieżki myślowe od lat kierują większością twoich działań.  Niestety, większość tych starych zapisów mentalnych karmi twój umysł negatywnymi myślami.  Chociaż te stwierdzenia nie pochodzą bezpośrednio od ludzi, w rzeczywistości działają jako ogólne teorie, w które uwierzyłeś na swój temat.  Na przykład, jeśli twoi rodzice zawsze ci powtarzali, żebyś trzymał się z dala od obcych, może to skłonić twój młody umysł do postrzegania świata jako miejsca niebezpiecznego, a nie pięknego.

Ta sama zasada dotyczy tych, którzy urodzili się w rodzinie bez dużych pieniędzy.  Ich ograniczone zasoby doprowadziły ich do przekonania, że ​​nigdy nie będą w stanie osiągnąć ani utrzymać bogactwa.  Dobrą wiadomością jest to, że możesz już zignorować te destrukcyjne przekonania potężnymi afirmacjami.  Mogą wzmocnić twoje dobre działania i zmienić przekonania, które wymagają zmiany.  Jednak możesz zacząć wprowadzać te zmiany dopiero po utworzeniu zestawu afirmacji, które są odpowiednie do twojej sytuacji.  Oto kilka zasad, o których należy pamiętać przy tworzeniu skutecznych afirmacji.

Określ swoje standardy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, tworząc własne afirmacje, jest zdefiniowanie pewnych obszarów swojego życia, które chcesz zmienić.  Jeśli chcesz stać się bardziej pewnym siebie, musisz określić swoje standardy zachowania osoby o wysokiej pewności siebie.  W ten sposób możesz dać swojemu mózgowi jaśniejsze wyobrażenie o tym, jak wygląda i zachowuje się osoba z dużą pewnością siebie.
Pamiętaj, że kluczem do stworzenia potężnych afirmacji jest ułożenie kilku słów, które wpłyną na twoją podświadomość.  Jednak powinieneś również upewnić się, że afirmacje, które złożyłeś, są jak najbardziej konkretne.

Postępuj zgodnie z formułą afirmacji

Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać podczas tworzenia własnych afirmacji, jest to, że muszą być w czasie teraźniejszym.  Badania pokazują, że podświadomość nie jest w stanie zaakceptować obietnic dotyczących tego, jak będziesz postępować w przyszłości.  Na przykład powiedzenie, że zaczniesz dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych, nie da twojej podświadomości ścisłego terminu spełnienia obietnicy, którą złożyłeś.  Zamiast tego musisz złożyć potwierdzające stwierdzenia, które już wystawiasz.  „Zawsze jem zdrową żywność” to potężne stwierdzenie, które twoja podświadomość może zaakceptować jako fakt.

Powiedz afirmacje w pierwszej osobie

Stwierdzenia afirmujące będą działać poprawnie tylko wtedy, gdy zaczniesz je wypowiadać w pierwszej osobie.  Autosugestia, która mówi „Musisz dokonywać zdrowych wyborów żywieniowych” będzie ledwo tak silna jak stwierdzenie, w którym użyto słowa „ja”.  Osobiste stwierdzenia, takie jak „Wybieram zdrowe produkty spożywcze za każdym razem, gdy jem” mogą głęboko zakorzenić się w Twojej podświadomości i zmienić Twoje przyszłe działania.  Bez względu na to, jak oporna może się wydawać twoja podświadomość, możesz łatwo zastąpić negatywne nawyki myślowe, gdy uwierzysz, że masz moc, aby je zmienić.

Twórz afirmacje w pozytywny sposób

Oczywiście podczas tworzenia własnych afirmacji powinieneś używać wzmacniających słów.  Aby stwierdzenia afirmujące były skuteczne, musisz unikać negatywnych słów, takich jak nie, nie mogę i nie chcę.  „Muszę przestać jeść za dużo” będzie wysyłać zniekształcone wiadomości do twojego umysłu.  Twój umysł zinterpretuje to w ten sam sposób, w jaki interpretuje „jem niezdrowe przekąski”.  To proste stwierdzenie automatycznie poprowadzi Cię w kierunku przeciwnym do Twojego celu.  Zamiast tego musisz powiedzieć „Jem zdrowe przekąski, kiedy czuję głód”, aby powiedzieć swojemu umysłowi, jakie jest twoje pożądane zachowanie.

Przećwicz swoje afirmacje

Po napisaniu swoich afirmacji jesteś już przed wykonaniem ostatniego kroku w kierunku rezultatów, które chcesz osiągnąć.  Możesz jak najlepiej je wykorzystać, wypowiadając je na głos rano i tuż przed pójściem spać.  To pozwala ćwiczyć umysł i zastępować jego negatywne myśli twierdzeniami afirmatywnymi.  Jeśli nie będziesz konsekwentnie praktykować afirmacji, ich efekty tylko zaczną słabnąć.  Upewnij się, że używasz ich na co dzień.  Jeśli kiedykolwiek znudzą Ci się afirmacje, których używasz, możesz również spróbować pisać nowe co miesiąc lub dwa.

Aby afirmacje zadziałały, musisz myśleć o nich jako o zobowiązaniu na całe życie.  Kiedy w końcu nauczysz się bawić z nimi, możesz stać się bardziej pewny siebie, dopóki nie staną się naturalną częścią twoich działań i wewnętrznych prawd.  Te jasne i krótkie wypowiedzi nie tylko pomogą Ci określić, co chciałbyś, aby wydarzyło się w Twoim życiu.  Pomogą Ci również budować Twój sukces blok po bloku.  Niezależnie od tego, czy potrzebujesz czegoś, co może cię zmotywować lub zadowolić tym, co masz, autosugestie mogą ci w tym pomóc, usuwając mentalną płytkę w ścianach mózgu.