ciało jest twoją świątynią
Ciało – nasza świątynia!
Ciało to metaforyczna świątynia w której mieszkamy. Każdego dnia będziesz się uczyć odczytywać sygnały jakie nam daje. Bardzo ważna jest ilość snu i samopoczucie.

Każde negatywne uczucie jak podrażnienie, stres czy niezadowolenie są bardzo odczuwalne. W ciągu dnia jeśli nie dostarczymy naszej świątyni odpowiedniej ilości snu i relaksu.

W dniu, w którym czujemy negatywne emocje odpuśćmy sobie listę aktywności fizycznych i spróbujmy kontrolować swoje myśli i emocje. Pójdźmy na spacer lub przygotujmy sobie kąpiel w ziołach co załagodzi nasz stres, a już po trzech tygodniach regularnego wypełniania zadań w mojej aplikacji będziesz zachwycona jak wiele mówi Ci twoja świątynia. Jak dużo wysyła do nas sygnałów, że coś nie funkcjonuje jak powinno.

Jak wiele twojego niezadowolenia bierze się z braku snu czy przemęczenia?

Dzisiaj stawiam mój pierwszy kroczek…

Ważne jest abyś dziś stworzyła listę małych kroczków, a swoją tradycyjną listę zadań na co dzień odstawiła. Listę mikro kroczków zacznij od tego co planujesz, a może jest coś co chciałabyś zakończyć ? Pamiętaj, że zbyt wysoko stawiana poprzeczka uniemożliwia ci to ponieważ zbyt często przeceniasz swoje możliwości i jak nie udaje ci się osiągnąć tego celu to czujesz się sfrustrowana, zła sama na siebie,  że znowu ci się coś nie udało, a może masz zamiar podjąć się osiągnięcia wymarzonego celu ale jeszcze nie zrobiłaś nic w tym kierunku?

Większość zadań dziel na mniejsze realne mikro kroczki, które zapisuj w mojej aplikacji w konkretny i jasny sposób. Mikro kroczki są łatwiejsze do osiągnięcia i rozpoczęcia, a nic przecież nie daje nam większej satysfakcji niż dojście do zamierzonego celu!

Celem mikro kroczków jest unikniecie przeciążenia i powiązanego z nim stresu. Dostosuj tępo do samej siebie, a jeśli będziesz regularnie i konsekwentnie je stawiać doprowadza Cię do wymarzonego celu.

Pamiętaj abyś dostosowała swoje pragnienia i oczekiwania do bardzo realistycznego harmonogramu w zgodzie ze sobą.

Pamiętaj aby pytać siebie kiedy będziesz wypisywać swój plan dnia.  Jaki jest pierwszy krok, który mogłabyś wykonać aby je zrealizować?