prawdziwe szczęście

Prawdziwe szczęście jest wtedy, gdy człowiek jest całkowicie spokojny psychicznie i fizycznie w duchowo spełnionej jaźni. Możliwość znalezienia zadowolenia w dowolnym miejscu, czasie i w czymkolwiek jest prawdziwym szczęściem i duchowym spełnieniem.
Aby żyć duchowo spełnionym, istnieją pewne wytyczne lub zalecenia, których można przestrzegać. Tutaj jest kilka z nich:

• Uświadomienie sobie, że czyjeś życie ma wyższy cel i że samo osiągnięcie materialnych celów dla krótkoterminowych wygód oznacza zrozumienie, że w życiu jest coś więcej niż tylko te namacalne rzeczy, które przynoszą doczesne szczęście i nie zapewniają trwałego duchowego zadowolenia.
Daje to zrozumienie, że każda osoba ma powód i cel, aby przebywać na tej ziemi, a znalezienie tego celu powinno być centralnym punktem życia.
• Duchowe spełnienie to znalezienie błogości w życiu. Rzecz, która przynosi jednostce najwięcej szczęścia i utrzymuje je na stałym poziomie w cyklu życia codziennego.
• Kochaj życie i kochaj drogę obraną w życiu. Nawet jeśli okoliczności nie pozwalają pokochać każdego aspektu wykonywanego zadania, patrzenie na nie z pozytywnym nastawieniem pozwala umysłowi zmienić proces myślowy z negatywnego na pozytywny, tym samym skutecznie przekraczając uczucie miłości i pokoju, które z kolei ewoluuje w duchowe spełnienie.

• W rozwoju ogólnym i rozwoju zarówno mentalnym, jak i zdolnościami, uczucie znudzenia lub rozdrażnienia będzie powstrzymywane. Czerpanie przyjemności z tej chęci odkrywania przyniesie również poczucie duchowego spełnienia.