najskuteczniejsze lekarstwo
Wdzięczność bo o niej ponownie będziemy teraz mówić. To mój ulubiony etap transformacji. Wdzięczność jest najszybszym i najskuteczniejszym „lekarstwem” na otaczający nasz szary świat i życie na niższych stanach świadomości takich jak: żal, strach czy depresja. Dzięki wdzięczności pozbędziemy się poczucia braku tego ”czegoś”.

W dzisiejszych czasach, kiedy to otaczający nas świat oparty jest na presji osiągania sukcesów i zdobywania dóbr materialnych. Żyjąc w ciągłym biegu zapominamy o tym co już mamy! Nie doceniamy tego co już osiągnęliśmy ponieważ ciągle żyjemy w uczuciu niedosytu oraz pragnieniu… żądzy…

Jeżeli nie nauczysz się doceniać, koncentrować i być wdzięczna za to co już masz, co jest dobre, to po pewnym czasie zacznie w twoim życiu brać przewagę pesymizm. Dlatego tak bardzo ważne jest  praktykowanie wdzięczności!

Czy praktykowanie wdzięczności może mieć skutki uboczne?

Odpowiedz na to pytanie brzmi TAK!

Skutkiem ubocznym codziennej praktyki wdzięczności jest np. zmniejszenie stresu, zwiększenie satysfakcji i poczucia szczęścia, wysypiamy się lepiej, a uczucie zmęczenia jest nam już obce.

Jeżeli stajemy się ludźmi wdzięcznymi zaczynami emitować tą pozytywna energią na zewnątrz. Inni ludzie postrzegają nas jako pogodnych i życzliwych. Dzięki wdzięczności mamy umiejętność stawiania czoła życiowym trudnością. Pozwala nam na obserwacje naszego otoczenia i doświadczeń, sprawiając sobie dystans i akceptacje aby rozwiązywać pojawiające się na naszej drodze problemy. Nawet jeżeli towarzyszy nam przy tym niższy poziom świadomości taki jak ból, strach czy cierpienie. Dlatego regularne zapisywanie powodów do wdzięczności z czasem staje się naszym pozytywnym nawykiem. Dzięki temu świadomie koncentrujesz się na tym co działa w twoim życiu czyli co już posiadasz, co cie otacza abyś przyciągała tego jeszcze więcej.

Przykłady wdzięczności: